top of page
  • Orange_Slon

Що робити, якщо дитина плаче вранці?


🙀Дитина плаче кожного дня, коли треба йти у садочок? 🙍🙇Це виснажує і сповнює тривогою.


👍Пропонуємо поради ГАННИ БИКОВОЇ, психолога, педагога, арт-терапевта.


👉Дитину можна вважати адаптованою до дитячого садка за двох умов:


⭐Дитина засвоїла правила поведінки в ДОП, володіє необхідними навичками самообслуговування та комунікаційними навичками.

😻Дитині психологічно комфортне перебування у дитячому садку


Іноді педагоги та батьки помилково вважають, що процес адаптації успішно завершено лише при виконанні першої умови. Дитина слухняна, самостійна, «зручна». Чи не демонструє агресивність, конфліктність, не плаче. І забувають про факт психологічного дискомфорту, хоча дитина замкнена, пригнічена, часто хворіє, не включається в ігри з однолітками, відчуває стан тривоги. Добре, коли дитина, прийшовши в садок, вміє сама тримати ложку, але важливіше - якщо вона вміє справлятися з внутрішньою тривогою. Наприклад, дитина може виробити особливий ритуал прощання у садочку. Або вивчить мантру: "Мама за мною прийде". Або носитиме в садок улюблену іграшку.


З проблемою адаптації дитини до ДНЗ я стикалася неодноразово і з різних боків: як вихователь, як психолог, як мама. Точніше, як двічімама. З адаптацією Арсенія я зробила багато помилок. Сашко дав мені шанс усі їх виправити.


🙀Типові помилки батьків у період адаптації - дивіться у каруселі!

А ще ..

👉Недооцінювання важливості періоду адаптації, різке занурення дитини на середу ДНЗ. Це коли мати, попри рекомендації психолога, прагне залишити дитину одразу на цілий день і поїхати далеко у справах. У цей час мамі важливо перебувати в безпосередній близькості від дитячого садка і швидко з'явитися по терміновому виклику (тривалий плач, підвищення температури).

Як довго має тривати перше перебування дитини у дитячому садку? Я не маю категоричної відповіді на це запитання. Все залежить від конкретної дитини. Я воліла орієнтуватися не так на прописані норми, як но в психологічний комфорт дитини. – каже Ганна Бикова.


🙏Ще однією причиною ранкового плачу може бути - Відсутність потреби у відвідуванні ДОП. Батьки сумніваються в доцільності «виховання у садочку» і будь-які коливання батьків дитина використовує для того, щоб не піти до садка.

👉Неготовність батьків до негативної реакції дитини на дошкільний заклад. Дитина плаче, а батьки переживають тривогу та почуття провини, лише посилюючи ситуацію. ⭐⭐Як би це дивно не звучало, але плач під час адаптації – це норма. І що голосніше плач, то швидше він закінчиться. Дитині потрібен час та можливість «відгорювати», пережити втрату якихось насолод домашнього життя. ⭐⭐

🙌І ще раз про доцільність. Дитячий садок до 3 років виправдано лише необхідністю звільнити маму для виходу на роботу або інших справ. Для спілкування, розвитку та соціалізації садок потрібен не раніше 3-4 років. Ну не потрібні дворічці ігри з однолітками. Вони у цьому віці все одно не грають разом, а просто поряд. Всю красу спільних ігор з друзями малюк може оцінити ближче до 4 років. І тоді, можливо, в садку йому стане веселіше, ніж вдома.

0 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі
bottom of page